Кокошка гледа победа №2 на „Черно море“

И кокошка гледа втората победа на „Черно море“ в „А“ група през сезона - 1:0 над „Монтана“. Един от запалянковците на стадион „Тича“ влезе на трибуните с птицата на ръката хси и направи тур за овации пред централната трибуна.

Единственият гол за „Черно море“ вкара... Асен Георгиев от гостите. В 51-вата минута той заби в собствената мрежа след центриране на Бурабия от пряк свободен удар. След почивката Вилиян Бижев имаше две отлични ситуации за втори гол, особено в 72-рата минута, когато изпусна фрапантно. Вратарят на новака Христо Иванов пази силно в почти всички ситуации.

След като започна фантастично сезона с ремита срещу „Лудогорец“ (1:1) и „Берое“ (0:0), сега „Монтана“ нареди втора поредна загуба. Тимът на Ферарио Спасов бе явно по-слаб във Варна. Новакът досега победи единствено „Ботев“ с 6:0 от шест мача и така уволни треньора на „канарчетата“ Петър Пенчев. А „Черно море“ до този момент се гордееше само с 1:0 като гост на „Славия“ в третия кръг.