Попето с жълт картон, “Спартак” губи

“Спартак” (Москва) загуби като домакин срещу “Анжи” с 1:2, а Ивелин Попов игра 88 минути за столичния тим и получи жълт картон през първото полувреме. Българският национал заслужи добри оценки за представянето си, но отборът му вече изостава от челниците в Русия. “Спартак” е четвърти с 13 точки, а лидер с мач по-малко е ЦСКА (Москва) на Георги Миланов с 18 т.

Новакът “Анжи” постигна първата си победа след завръщането в елита точно срещу спартаковци. Шансът бе на страната на гостите от Махачкала, които вкараха головете си с контраатаки, притиснати от силния натиск на домакините.
Също неочаквано шампионът “Зенит” отстъпи на свой терен с 1:3 срещу “Криля советов” и даде възможност на ЦСКА (Москва) да се откъсне напред в класирането.“Армейците” на Георги Миланов гостуват на “Кубан” на Станислав Манолев и победа за тях означава 6 точки аванс на върха.