„Черно море“ пречупи „Локо“ (Пд)

„Черно море“ изкова трудна победа с 2:1 у дома срещу „Локомотив“ (Пд). „Смърфовете“ дадоха сериозен отпор, изпуснаха положения поне за равенство. Хуан Мануел Варея откри за домакините в 22-ата минута. Аржентинецът овладя топката с гръб към вратата и матира мароканския вратар Ел Харуби. След почивката ветеранът Кирил Котев си отбеляза автогол и съвсем усложни положението на „Локо“. Но Бирсент Карагерен даде надежди на „смърфовете“ с гол, но до изравняване не се стигна.

„Локо“ е най-слабият гост от началото на сезона със само една точка и 2:9 голова разлика. В новото първенство от 8 мача пловдивчани победиха единствено „Левски“. Преди останалите срещи от кръга „Черно море“ излезе на пето място в класирането.