„Литекс“ най-после бие навън

Литекс“ спечели първа победа като гост в „А“ група за сезона - 2:0 над „Ботев“. „Оранжевите“ сложиха край на серия от 4 ремита навън.

Успехът бе трети пореден за „Литекс“ над „канарчетата“ през 2015-а, като през пролетта победите бяха с по 1:0 с голове на капитана Страхил Попов в 64-тата минута. Сега вкараха португалеца Арсенио Нунеш (20) и норвежката резерва Бьорн Маарс (80). Попов се отчете с греда, а същото два пъти стори колумбиецът Данило Асприля. И домакините улучиха греда, но - една, чрез Даниел Златков.

На почивката главният мениджър на „Литекс“ Стойчо Стоилов обвини родните арбитри, че са ощетили тима в 6 от предишните 7 двубоя. Шефът атакува главния рефер Ивайло Стоянов-Сватбата, че бута „Ботев“.

Подобни претенции имаше и словенският треньор на „канарчетата“ Ермин Шиляк: „Не разбирам съдиите, които дадоха ред нарушения в наша вреда. „Литекс“ нямаше нужда от такива подаръци. Арбитърът спести няколко жълти картона на съперника, който използваше най-често лактите си.“

Полицаите обсадиха стадиона два часа преди мача и проверяха масово личните карти на феновете. Униформените търсеха някой от седмината, наказани за срок от 1 до 2 г. да не посещават спортни състезания привърженици на „Ботев“. Те бяха осъдени след масовия бой с ултраси на „Берое“ на 22 август при 0:0.