Бербатов започна с победа в Гърция

Димитър Бербатов изигра първия си мач за гръцкия ПАОК. Той дебютира като резерва за солунския отбор и влезе в 58-ата минута при победата на чужд терен с 3:0 над “Верия”. Българският нападател се появи на терена веднага след третия гол, като замени замени гръцкия национал Стефанос-Клаус Атанасидис, който бе реализирал първото попадение.

Това бе първият спечелен мач за ПАОК от три кръга на гръцкото първенство досега. Новият клуб на Бербатов започна с 0:0 у дома срещу “Ксанти”, а след това загуби с 1:3 срещу “Янина”. Следващият мач за 34-годишната звезда е в четвъртък в Азербайджан срещу “Габала” на старта от груповата фаза в Лига Европа.
ПАОК е продал нови 1500 абонаментни карти след привличането на Бербатов. За домакинските мачове отборът има твърда аудитория от над 9100 запалянковци. Те могат да видят българина в игра на ст. “Тумба” на 23 септември срещу АЕК.