Роналдо стрелец №1 в историята на „Реал“

Кристиано Роналдо стана номер 1 по шампионатни голове в историята на „Реал“ (Мадрид). Асът заби пет пъти за 6:0 над „Еспаньол“ насред Барселона. А подаде за шестия гол...

Португалецът има вече 230 попадения в Примера дивисион, докато досегашният лидер в класацията Раул е с 228. Кристиано е само на 5 гола и от върха на по-престижната класация - за най-добър „бял“ реализатор във всички турнири. Сега Роналдо има 318 попадения срещу 323 на Раул.

Великолепната седмица не вкара в началните два кръга на Примера дивисион, но в третия заби хеттрик още до 19-ата минута. В 7-ата минута носителят на „Златната топка“ бе изведен от Лука Модрич сам срещу вратаря и откри. В 17-ата португалецът удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Гарет Бейл. В 19-ата уелсецът центрира и Кристиано утрои.

Роналдо нямаше и асистенция досега през сезон, но в 28-ата подаде на Карим Бензема за 0:4. Кристиано оформи шестицата с голове в 61-ата и 82-ата минута.

Роналдо настигна Лионел Меси по хеттрици за испански отбор във всички турнири – 32. Португалската звезда вкара 5 пъти за втори път през 2015 г. - през пролетта стори същото при 9:0 над „Гранада“. Сега за първи път в кариерата си КР7 отбеляза 4 или повече гола плюс асистенция.

„Реал“ събра 7 точки и още е със „суха“ мрежа в първенството - има голова разлика 11-0. Късно снощи „Атлетико“ прие „Барселона“, като преди дербито в Мадрид двата отбора имаха пълен актив.