„Левски“ бие „Славия“ след 1 година

„Левски“ сломи „Славия“ за първи път от една година без един ден – 1:0 в „Овча купел“ в неделя. „Белите“ не успяха за първи път в 100-годишната история на дербито да постигнат 4 поредни победи над „сините“. За последно „Левски“ ликува на 14 септември 2014 г. с 2:0 на „Аспарухов“ при дебюта на Иван Колев, който и сега води „Славия“. Последваха 3:1, 3:2 и 1:0 за „белите“.

Умар Диаби заби първи гол в първия си мач като титуляр в „Левски“. Французинът изпитва затруднения да вкара и на тренировка, но сега още в 8-ата минута не сбърка, след като отбраната на „Славия“ го остави сам срещу вратаря Георги Петков. Живко Миланов центрира съвършено за гола. Десният защитник се завърна след 7 години в чужбина и заслужи наградата за футболист №1 на мача още при повторния си дебют.

„Левски“ показа по-стройна и атакуваща игра до почивката и заслужено водеше, макар че „белият“ Антон Карачанаков не успя да засече топката на опразнена врата в 26-ата минута.

За половин час през второто полувреме обаче „Славия“ налиташе повече. Но вратарят Боян Йоргачевич закова топката пред голлинията при уда на Петър Атанасов в 70-ата минута. Мики Орачев от „Левски“ бе изгонен с втори жълт картон. В оставащите 20 минути „сините“ вече напълно си заслужиха радостта. С дисциплинирана и умна игра гостите не позволиха положение на домакините, а създадоха две чисти пред Петков. Роман Прохазка улучи греда, а резервата Атанас Курдов се замота сам срещу вратаря.

„Левски“ се качи на 4-то място и е само на 3 точки от върха - малко очаквано при по-скромните амбици на клуба за сезона. Със същия актив пети е „Славия“, който още по-малко мечтае за титла...

Стойчо Стоев: Битката ми хареса

„Мачът бе битка и тя ми хареса – заяви треньорът на „Левски“ Стойчо Стоев след 1:0 със „Славия“. - Важно бе играчите да се раздадат, защото ни трябваха много тези три точки. „Славия“ има добри флангови футболисти, които успяхме да затворим. Спортно-технически мачът не се отличаваше с кой знае какви качества.“

„От началото на сезона имаме проблеми в атака, особено срещу отбори, които добре се затварят – коментира „белият“ треньор Иван Колев. - С потенциала, който имаме, съм доволен от старанието на футболистите. Създадохме някои много добри положения, но нямахме шанс. Когато съперникът остана с 10 играчи, се видя нашата бедпомощност нв атака. Имаме четирима контузени нападатели. Това много ни затруднява. Дори се наложи да изпратим защитника Пламен Крачунов в ролята на централен нападател, за да опита да печели високите топки.“