Ултрасите заградиха „Герена“

Делио Роси: Оставка? Не се предавам, но ще говоря с шефовете

Време е прокуратурата да се самосезира

„Левски“ направи всичко, за да отпадне от „Вадуц“ и успя! Феновете бесни!

400 проби за чумата във Франция, за да потвърдят резултатите Дават средно по 327 лв. на глава добитък под селекционен контрол

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ в сряда, 18 юли 2018

Феновете на „Левски“ поискаха оставката на Роси, опитват да нахлуят на терена (СНИМКИ)

Дуел за поръчки между Боинг и Еърбъс (ИНФОГРАФИКА)

Една нова кола на 400 души от населението По ръст на продажбите влизаме в топ 5 на ЕС

Бизнесменът Мирослав Хинков и съпругата му пътували в самолета, пуснат без проверка на Летище „София“ И двамата имали лиценз за пилот

Джихадистите се заканиха на Кипър, полицията отрича

Бойко Борисов: По време на мандатите на БСП сивата икономика става огромна Щом дойде наше правителство - изсветлява, заяви премиерът

Адвокат иска 100 000 лв. от прокуратурата Юристът се жалва, че е претърпял психическо напрежение и е уронено името му

Москва и Скопие на нож след „руска намеса“ (обзор) Заев: Русия да разбере, че нямаме алтернатива на НАТО и ЕС

Развалят договора с ТЕЦ AES-Гълъбово Няма да претендират за неустойки

5-годишно момче и 19-годишна се натровиха с лекарства

5-годишно момченце от Сандански и 19-годишна девойка, натровили се с медикаменти, са приети през нощта по спешност в благоевградската болница. След лекарския преглед в спешно отделение са настанени за интензивно лечение в реанимация на МБАЛ – Благоевград. И двата случая се обслужени по едно и също време – около 20.00 часа, съобщава struma.bg.

На 5-годишния палавник Г. Симеонов е оказана първа помощ от спешен екип във филиала в Сандански и с линейка е транспортиран до Благоевград. Момченцето объркало с бонбони таблетки от антибиотика „Ципрофлоксацин“, който е за лечение на инфекции на отделителната и дихателната система. Близките му реагирали бързо и веднага потърсили лекарска помощ, не е известно точно колко таблетки е погълнало, предполага се, че са около 5.

Състоянието на детето е стабилизирано, интоксикацията е овладяна и няма опасност за живота му, съобщиха вчера от реанимация на МБАЛ – Благоевград.

19-годишната М. Илиева от Симитли погълнала свръхдоза таблетки „Темпалгин“ и по спешност е обслужена от екип в реанимация. Инцидентът с девойката станал около 18,30 часа в дома й. Тя изпила 7-8 таблетки болкоуспояващи, които в големи дози намаляват двигателната активност. Какви са причините за умишленото поемане на такава доза, засега остава неизвестно, информирана е и полицията.

Първа помощ за овладяване на интоксикацията й е оказана във филиала в Симитли. Предвид опасността от поява на свръхчувствителност, е приета за болнично лечение. Таблетките се използват само за краткотрайно лечение при главоболие, зъбобол, мускулни и ставни болки и други, противопоказни са в ранна възраст, при деца до 15 години.

Силната интоксикация от медикаменти крие риск от тежка бъбречна недостатъчност и чернодробни заболявания. Медикаментозната интоксикация при 19-годишната симитличанка е овладяна.

Коментирайте от Фейсбук

Отговорете

error: Съдържанието на trud.bg и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права.