Мъри губи дерби, Херо прави реми

„Астана“ с треньор Станимир Стоилов загуби с 0:1 дербито срещу „Кайрат“ на свой терен в първенството на Казахстан. Победителите увеличиха аванса си на върха на класирането и събраха 32 т. при 28 за шампиона, който има мач по-малко.

Поражението е първо за Мъри в казахстанския елит от 28 юни, когато отстъпи с 0:2 на същия съперник. В серията „Астана“ записа 5 победи и равенство. Сега обаче отборът явно бе уморен от много дългото пътуване и мача с „Бенфика“ (0:2) от Шампионската лига във вторник.

„Иртиш“ с треньор Димитър Димитров заработи 1:1 с „Ордабаси“ навън. Евандро Ронкато, бивш нападател на „Берое“, изравни в 77-ата минута от дузпа за гостите. Отборът на Херо запази четвъртото място с 22 т., въпреки че има само една победа в последните 3 мача.