За Мушек и мушеците 195 години от рождението на Найден Геров, съставил първия ни речник

„Баварци“ превзеха София 120 машини на BMW и MINI бяха показани в Интер Експо Център

Поклонението пред Светлин Русев ще бъде в сряда в Националната галерия – Квадрат 500

Предприятие за преработка на риба строят в Белица Предвиждат количества до 300 тона годишно

Установено е огнище на инфлуенца в село Стефаново

Почина синът на годеника на певицата Емилия

Катар забрани вноса на стоки от Саудитска Арабия, ОАЕ, Бахрейн и Египет

89-годишен рецитатор учи на родолюбие в YouTube Ученици и българи в чужбина гледат видеата на Петър Стаменов

Гръцки опозиционен лидер за спора за името на Македония: Двайсет години живеем с този нерешен въпрос, ще можем още 2-3 години

Продадоха на търг бутилка френско вино от 1774 г.

Руски военни са загинали при нападение на бунтовници в Сирия

Тоневи – едно обикновено семейство с пушки на рамо Сливенци пазят традициите в клуб „Традиция”

„Ботев“: Свирят за „Лудогорец“ и „Литекс“

След загубата на „Ботев” (Пд) с 1:2 в Разград словенският треньор на гостите Ермин Шиляк изрева за пореден път от съдиите: „Свирят в полза на „Лудогорец“ и „Литекс“.“

Този път претенциите на специалиста бяха за неотсъдена дузпа в 69-ата минута при 1:1 за нарушение на Йордан Минев срещу Александър Колев. „Бранителят на „Лудогорец” скъса фланелката на Алекс от дърпане – каза Шиляк. – Реферите не са много точни. Въпреки това бяхме близо до победата срещу шампионите, и то насред Разград и съм горд от своите футболисти.“

Според словенеца бразилският вратар Виктор Голас е допуснал груба грешка при първия гол на „орлите”, когато боксира топката в краката на румънския нападател Клаудио Кешерю, вместо да я улови. От „Ботев” имаха обаче претенции за фаул в атака срещу Голас на бранителя на домакините Венцислав Керчев, подминат от главния съдия Станислав Ставров.

Спортният директор на „канарчетата” Георги Марков пък бе „респектиран” от охранителите в ложите, които му попречиха да стигне до кабината на тв операторите и да види дали има засада при гола на Кешерю за 2:1. Тв повторение обаче показа, че румънецът е „покрит” от бранител на гостите както и при първия гол.

„Ботев“ изигра най-силния си мач от началото на сезона, но се размина с историческа първа победа над „Лудогорец” заради куп пропуски. Лъчезар Балтанов вкара с глава за 1:1 в 55-ата минута, Алекс Колев удари греда, което стори и Марселиньо от шампиона след фаул.

„През второто полувреме играхме трагично, но имахме късмет веднъж да докосна топката и да вкарам победния гол“, коментира Кешерю, който има вече 4 попадения в „А“ група. Треньорът на „Лудогорец” Едуард Ераносян също призна, че тимът му е бил много близо до провала: „След почивката „Ботев” имаше възможности да победи, въпреки че и ние изпуснахме много положения.“

Легендата на „Локо“ (Пд) остана със 100% актив срещу „жълто-черните” като треньор. Ераносян си даде срок от два месеца за промяна на облика на отбора, който да заиграе атрактивно.