„Пирин“ без победа на „Лаута“ в историята

„Пирин“ остана без победа над „Локомотив“ (Пд) под тепетата в историята - 1:2 в 23-тия дуел. Очаква се махане на треньора Неделчо Матушев, въпреки че „Пирин“ все пак вкара гол след 755 минути „суша“. Тимът затъна на позицията за директно изпадане. Още след първата четвърт в „А“ група новакът изостава с 5 т. от предпоследното място, което води до бараж, а сега се заема от „Локо“. Агитката на „Пирин“ бойкотира мача и на „Лаута“ не се появи нито един фен от Благоевград.

За победителите вкараха Мартин Камбуров (24) и Зоран Балдовалиев (44), който улучи и греда. Илия Карапетров намали в добавеното време.

В събота в „Локо“ дадоха заплати за юли. Спонсорът Христо Крушарски доведе на тренировката преди мача турски милионер, който е потенциален инвеститор. Крушарски изяви намерение да строи в комплекса, като вдигне хотел, който от три десетилетия не е доизграден.