Отпаднаха елитните „Славия“ и „Пирин“

Два отбора от „А“ група отпаднаха на 16-ина финалите за Купата на България. „Славия“ падна с 1:2 в Плевен от втородивизионния „Спартак“, а „Пирин“ отстъпи с 0:1 пред „Несебър“, който играе във „В“ група.

„Белите“ повториха гафа си на същата фаза на турнира отпреди 15 г. срещу същия съперник. Тогава славистите загубиха в Плевен с 1:3. Сега домакините поведоха в 1-вата минута чрез Пламен Тенев. В 26-ата Жереми Манзоро изравни от дузпа, а гилотината пусна Цветомир Тодоров в 62-рата. Това е първа загуба на „Славия“ като гост през сезона.

В Несебър местният тим изхвърли „Пирин“ с гол на Стамен Ангелов 16 минути преди края. На въпрос дали ще даде оставка треньорът на гостите Неделчо Матушев отговори: „Ще направим това, което е най-добро за отбора, не за мен.“

Селски клуб достигна осминафинал. „Вихър“ (Строево) отстрани предпоследния в „Б“ група „Добруджа“ с 5:3 след изпълнения на дузпи на свой терен. Редовното време и продълженията завършиха без гол.

„Вихър“ ще е единственият отбор от „А“ областна група сред 16-те най-силни в турнира. Строево е село на 13 км от Пловдив.

За втора поредна година за купата се стигна до 7:1 навръх 23 септември, когато „Левски“ отбелязва рекордната си победа над ЦСКА от 1994-а. Сега „Черно море“ срази „Пирин“ (Разлог) навън, като три гола вкара Вилян Бижев, а два - Симеон Райков. Миналата година „Левски“ удари със 7:1 „Спартак“ (Варна) край морето на същата дата.