Първо дерби за Бербатов в Гърция - първа победа

Солунският ПАОК победи АЕК с 2:1 в мач от четвъртия кръг на гръцкото първенство. Българският нападател Димитър Бербатов влезе в игра за домакините в 59-та минута.

Първото полувреме завърши без гол. Резултата откриха гостите от Атина малко след подновяването на играта. Аравидис от АЕК с глава прати топката в мрежата на солунския клуб.

След влизането на Бербатов в игра домакините започнаха да атакуват повече. В 64-та минута бившият футболист на "Левски" Гари Родригес използва неумела намеса на вратаря на гостите и изравни.

ПАОК постигнаха пълен обрат в 84-та минута. Бербатов стреля с глава, вратаря на АЕК изби, топката стигна до Александрос Циолис, който бе спънат в наказателното поле. Атанасиадис реализира отсъдената дузпа.

С победата ПАОК се изкачи до пето място със 7 точки. АЕК са трети със същия актив.