Божинов стана №1 при стрелците в Сърбия

Валери Божинов поведе при голмайсторите в сръбското първенство заедно с още четирима. Българинът стигна 5 попадения от 10 кръга, след като вкара за „Партизан“ при поредния провал – 1:1 с „Рад“ в Белград.

Божинов постигна головете само за 7 играни двубоя, като в едва 6 е бил титуляр. Останалите в „Партизан“ имат до 3 гола.

Бож изравни в 22-ата минута със силен удар с десния крак, при който топката мина между краката на вратаря. Малко след почивката легионерът улучи греда от два метра, а в 65-ата минута бе заменен. Иван Бандаловски не игра за „гробарите“

„Партизан“ закъса на трето място със 17 т. срещу 26 за водача „Цървена звезда“. Чака се уволнение на треньора Зоран Милинкович, въпреки подкрепата на футболистите, включително – от Божинов.