Сръбски вратар спаси Левски от резил срещу втородивизионен тим за купата

Вратарят на Левски Боян Йоргачевич измъкна Левски в сложна ситуация в 1/16-финалния двубой на сините за купата на България срещу изненадващия водач в Б група Поморие.

120 минути не стигнаха на двата тима да си вкарат гол, а при лотарията на дузпите сърбинът спаси два удара на поморийци, докато за Левски от бялата точка пропусна единствено Атанас Курдов. В крайна сметка гостите спечелиха с 4:2.

Домакините, които приеха именития си съперник на бургаския стадион "Лазур", героично докараха нещата до дузпи, след като завършиха с 9 души заради два червени картона.

В 109-ата минута съдията Стефан Апостолов показа втори жълт и съответно червен картон на Яни Пехливанов. В 116-ата минута бойкият тим на Поморие остана с 9 футболисти, след като и Даниел Стоянов получи втори жълт и съответно червен картон.