"Лудогорец" не успя да прекърши с човек повече "Литекс" у дома - 1:1

Отборите на Лудогорец и Литекс не успяха да излъчат победител в дербито от 10-ия кръг на "А" група. В битката за върха двата тима завършиха 1:1. Гостите излязоха напред в резултата в 23-ата минута, когато Нунеш се възползва от пас на Асприля. Пет минути по-късно българският шампион изравни чрез Кафу.

Мачът бе доста нервен и изпъстрен с множество нарушения и картони. "Орлите" играха цяло полувреме с човек повече, тъй като Страхил Попов получи директен червен картон за нарушение срещу Препелица.

В края на срещата Лудогорец можеше да получи втори гол и да загуби, което нямаше да е незаслужено, тъй като за пореден път изнесе слаба продукция, пише Спортал.

Двата отбора продължават да са начело на класирането в шампионата с по 19 точки.