Познат сценарий във Формула 1 - Хамилтън триумфира и на Сузука

Люис Хамилтън с "Мерцедес" спечели Гран при на Япония, след като финишира пред съотборника си Нико Розберг.

Хамилтън с блестящо представяне успя да измести стартиралия от полпозишън Розберг и да затвърди лидерската си позиция в класирането на пилотите с разлика от 48 точки. Британецът надделя в последните пет обиколки, след като показа каране „като по учебник”.

Хамилтън вече има 41 победи в кариерата си във Формула 1, с което се изравни с бразилската легенда Айртон Сена.

Пред него са Фетел с 42 успеха, Ален Прост (Франция) с 51 и лидерът Михаел Шумахер (Германия) с 91.

Трети завърши Себастиан Фетел с Ферари. Следващият кръг от Формула 1 е Гран при на Русия, който ще се проведе на 11 октомври в Сочи.