Броят яхтите на българи в Гърция Удрят схемите за укриване на налози при транзит

Религии против Истанбулската конвенция Светият синод обяви, че договорът поражда тревога за бъдещето на европейската християнска цивилизация

Федерика Могерини заяви, че е извънредно притеснена от турската офанзива в Сирия

Бомбаджия на банкомати скочи в ледените води на Струма (обзор) Джонката и Свещичката арестувани след 75 дни търсене под дърво и камък

Разкриха пет високотехнологични наркооранжерии в Добричко

Грипна епидемия и в Благоевград Висока заболеваемост в още 6 области

Бербатов с първи гол след 203 дни

Димитър Бербатов вкара първи гол след повече от половин година „суша“ – 203 дни. Звездата най-после заби за новия си отбор ПАОК, като сложи началото на обрат за 2:1 срещу „Атромитос“ на чужд терен в гръцкото първенство.
За последно нападателят отбеляза на 7 март за „Монако“ при 3:1 срещу „Евиан“ при гостуването във френското първенство. Сега Бербатов се разписа в четвъртия си мач в Гърция, като все влизаше резерва и има само 124 минути игра досега за новия си отбор.
Представянето на българина в неделя вечерта обаче убеди треньора Игор Тудор, че вече е във форма и фактор в играта на отбора. „Ясно е, че Бербатов ще започне мача срещу „Борусия“ (Дортмунд) още от първата минута – обяви хърватският специалист. – Той се включи отлично срещу „Атромитос“, а и е играл в много големи европейски двубои.“
Дуелът с германския отбор е в четвъртък и е втори за ПАОК в Лига Европа след 0:0 срещу „Габала“ в Азербайджан на старта в групата.
„Не е важно какво правя аз, важното е отборът да печели – заяви Бербатов. – Сега мислим за другия ни мач, а той е с „Борусия“ (Дортмунд). Това е много силен отбор и за него трябва да се подготвим добре, а после да мислим и за останалите дербита.“
Легионерът логично и убедително спечели наградата за футболист №1 на мача с „Атромитос“. Стрелецът събра 55,32 процента от гласовете на феновете. Далеч назад изостава словакът Роберт Мак с 14,89%.
Бербатов влезе в 58-ата минута при резултат 0:1, в 72-рата изравни с бедро, а в 90-ата асистира на Роберт Мак за победния гол, като му спря топката. ПАОК продължи в трети двубой традицията винаги да печели в първенството, щом българинът влезе в игра. Солунският отбор е на трето място в класирането с 10 точки след V кръг срещу 15 за лидера „Олимпиакос“.
Мачът с „Борусия“ ще бъде ръководен от познат на Бербатов съдия – Антъни Тейлър. Англичанинът е свирил няколко двубоя на българина с „Тотнъм“ и „Фулъм“ във Висшата лига.