"Литекс” се спъна в „Локомотив” (Пд)

Амбициите на “Литекс” за върха в “А” група “глътнаха вода” с нулево равенство срещу “Локомотив” (Пд) в Ловеч. Двата съперника повториха резултата от първия двубой под тепетата. “Литекс” имаше доста повече положения, но при треньора Лауренцио Регекампф играта е коренно различна от при Любко Петрович в началото на сезона.

Завърналият се в българския футбол Грегъри Нелсън вкара в дебюта си за “Ботев” и спаси треньора Ермин Шиляк от уволнение. Холандецът, който блесна преди в ЦСКА, заби за 1:0 срещу “Пирин”. Така новаците от Благоевград останаха единствени без победа. Два жълти картона за пет минути получи Божидар Васев от “Ботев” през първото полувреме. А заради различни контузии излязоха Лъчезар Балтанов и Орлин Старокин.
“Тотално надиграхме “Ботев” и трябваше да бием поне с 3-4 гола разлика, но вместо това загубихме”, декларира новият треньор на “Пирин” Наджи Шенсой.