Ден след ЦСКА: И Левски на четвъртфинал за купата след 3:1 над Несебър

С 3:1 срещу Несебър като гост Левски достигна без проблеми до четвъртфиналите в турнира за Купата на България, където вече го чакаше третодивизионният ЦСКА. Дали ще има дългоочаквано издание на вечното дерби, ще стане ясно на 9 ноември, когато ще се тегли жребият за четвъртфиналите. Срещите в Топ 8 на турнира са насрочени за 9 декември.

"Сините" изиграха добър мач край морето, и продължават да са без загуба вече два месеца. Несебър, лидер в Югоизточната В група, претърпя първото си поражение за сезона и отпада, след като отстрани по-рано Пирин Бл.

Левски бързо си реши нещата. Всички четири гола паднаха в рамките на 20 минути през първото полувреме.

Божидар Краев откри резултата в 13-та минута, а Несебър не се затвори в нито един момент и бе наказан с нови два бързи гола в 27-та и 28-та минута. Мигел Бедоя покачи резултата с техничен удар от дъгата пред пеналтерията, а Краев реализира втория си гол в мача.

Николай Костов намали пасива на домакините с точен удар от фаул в 32-та минута.