ГЕРБ спечели изборите в Галиче и Беден, БСП – в Макреш, ЗНС – в Лясково

Доналд Тръмп: Американски представители са пристигнали в Северна Корея, за да подготвят срещата ми с Ким Чен-ун

Депутат от израелския парламент: Режимът на Башар Асад е в интерес на Израел

Извънредно положение в щата Мериленд заради наводнения

Пентагонът: Военни кораби на САЩ законно провеждат операции в Южнокитайско море

Какво стана в Русия, специални пратеници? Визитата на президента - журналистически провал

Православните християни честват Свети дух

Изтеглете безплатното приложение “Европейски път – Монтана”

Крах – с 10 души втородивизионният Локо (ГО) изхвърли Лудогорец за купата

Сензацията на осминафиналите в турнира за Купата на България е факт – втородивизионният горнооряховски Локомотив изхвърли от борбата четирикратния шампион Лудогорец с 1:0.

Успехът е още по-значим заради факта, че почти цяло второ полувреме домакините играха с 10 души след червения картон на Йордан Апостолов в 54-ата минута.

Единственият гол в турнирната среща падна още в 4-ата минута – след центриране от фаул на Красен Трифонов, Иван Пенев с глава направи резултата 1:0 за Локомотив.

Наставникът на разградчани Едуард Ераносян започна с повече резерви в стартовия си състав, но рискът не се оправда и веднага след почивката в игра се появиха Клаудиу Кешеру и Марселиньо , а терена напуснаха Василев и Лукоки. В 60-ата минута скъпото ново попълнение Джонатан Кафу уцели гредата.

За последно Лудогорец отпадна рано за купата през 2012 г., тогава от ЦСКА, заради голове на чужд терен (1:2 и 1:0) на 1/16-финалите.

Така в Топ 8 на надпреварата Локо (ГО) се присъедини към елитните Черно море, Литекс, Левски и Монтана, втородивизионния Созопол и третодивизионния ЦСКА. Последният класирал се за четвъртфиналите ще стане ясен по-късно днес – в 16.30 часа Берое приема на своя стадион втородивизионния Банско, а старши-треньорът на старозагорци Петър Хубчев също ще заложи на доста променен състав.