„Левски“ непоклатим

Левски“ остана непоклатим на върха в „А“ група и след ХІV кръг. „Сините“ минаха през „Монтана“ с 2:0 на чужд терен.

Лидерът записа осми мач поред без поражения и шеста победа в серията. Отбраната допусна само два гола в поредицата. А „Монтана“ от 6 години не успява да вкара на „Левски“, като минаха вече 9 двубоя. Треньорът на новака Ферарио Спасов пък в цялата си кариера няма победа над „сините“ в „А“ група - общо 16 мача.

Божидар Краев изработи дузпа за първия гол в 45-ата минута и вкара втория в 71-ата. Роман Прохазка заби от 11-те метра. Двамата са водещи стрелци на „Левски“ за сезона с по 4 гола.

„Знаехме, че ще бъде труден мач - каза треньорът на победителите Стойчо Стоев. - Тревната настилка дава равенство в игрови план. Малко трудно е на този терен, но се справихме. Общо взето халфовете и защитниците вкарват головете засега. Не сме се развили достатъчно, но... се развиваме.“

„Футболът не се играе едно полувреме - заяви разочарован Феро. - Явно отборите, които са преди нас в класирането ни респектират (те са вече 8 - б. р.). Не мога да си го обясня. Не сме концентрирани. Дузпата? Не мога да бъда категоричен, защото съм треньор, а не съдия. „Левски“ заслужи победата си. Не ми харесва, че в пореден мач се превръщаме в спаринг.“