„Литекс“ се развихри - 4:0

„Литекс“ наниза четири гола на „Славия“ и убедително взе с 4:0 домакинството срещу „белите“ в 15-ия кръг на „А“ група. Ранен гол на Диого Виана разклати гостите, а още до края на първото полувреме Кристиан Малинов удвои.

„Белите“ играха изненадващо плахо, въпреки че бяха подкрепяни от агитка, далеч по-шумна от тази на домакините.

И затвърдиха, че този съперник е от най-неудобните за тях. „Славия“ няма гол срещу „Литекс“ в пет поредни мача - 4 загуби и реми 0:0 при първата им среща в настоящото първенство.

Домакините довършиха наказателната акция с попадения на Бьорн Йонсен и Данило Асприля през второто полувреме и се доближиха само на точка до лидера „Левски“ в класирането.

За първи път през сезона „Литекс“ вкарва повече от 2 гола. И е вече най-резултатният тим в „А“ група с 20 точни удара в 15 мача.

А „Славия“ за първи път тази есен инкасира повече от попадения в един мач.