„Левски“ сдаде първото място

„Левски“ сдаде върха в „А“ група точно на полусезона след 0:1 с „Берое“ в Стара Загора в 18-ия кръг. „Лудогорец“ изпревари „сините“ по преките мачове, като двата отбора имат равни точки. „Левски“ допусна втора загуба от 3 мача, а „Берое“ е само на 4 точки от първото място.

До почивката в Стара Загора цареше предпазливост и скука. И на двата отбора силата е в защитата, което пролича от началото. Головите ситуации се оказаха рядкост. След ъглов удар в 25-ата минута Божидар Краев от „Левски“ не успя да улучи с глава отблизо. В 34-тата Иво Иванов от „Берое“ бе близо до гол, но след рикошет топката мина край гредата.

След почивката „сините“ продължиха ялово в атака, докато старозагорският отбор започна да налита по-опасно. А гостите явно постепенно изчерпаха енергия, защото имаха два дни почивка срещу 4 за съперника - така реши програмата БФС.

След 60-ата минута „синият“ вратар Боян Йоргачевич два пъти спаси своите - първо при удар на Венцислав Върбанов, после на Елиаш да Силва. Докато в 64-тата бившият футболист на ЦСКА Спас Делев се измъкна от най-здравата отбрана в „А“ група и заби - 1:0 с първия си гол срещу „сините“. Нататък „Левски“ се оголи в защита в по-усилени, но напразни опити за атаки, а и нямаше физически сили за истински напор.

В 70-ата пък двама от „Берое“ излязоха срещу вратаря, но пропиляха чудната ситуация.

„Левски“ записа трета поредна загуба срещу „Берое“ в Стара Загора след 0:1 пред 2013-а и 1:2 през 2014-а. Преди 2:0 за „сините“ на „Аспарухов“ през септември отборът тънеше в серия от 5 последователни двубоя без победа над „зелените“, които отново се превръщат в черна котка за „Герена“.