„Кралски“ гаф за „Реал“, столът на Рафа пак се клати

Гаф като за „крал“ направи „Реал“ при победата с 3:1 като гост на „Кадис“ за купата. Руското крило Денис Черишев започна титуляр, вкара гол и се оказа, че е... наказан от миналия сезон, когато играл за „Виляреал“.

„Разбрахме на почивката за проблема и веднага го смених“, каза треньорът Рафа Бенитес. Уви, прекалено късно. „Кадис“ вече подаде жалба, а санкцията не е служебна загуба, а изхвърляне от турнира.

„Никой не ни бе съобщил за картоните му - каза шефът Емилио Бутрагеньо. - Нито от федерацията, нито от „Виляреал“.“

Въпреки това напрежението срещу Рафа Бенитес се покачва с всяка минута. Загубата с 0:4 от „Барселона“ бе само началото. Сега тепърва ще има лов на вещици за това кой е виновен за казуса „Черишев“.

На първа страница симпатизиращият на „Реал“ вестник „Марка“ написа простото: „Ако Бернабеу беше жив...“ А в. „Ас“ добави: „Между треньора и президента има една голяма празнина...“ За капак португалската звезда на „Реал“ Пепе бе хванат да дава автограф върху фланелка на „Барселона“ преди мача.

Луис Енрике, треньорът на каталунския колос, не спря да хвали младоците си при 6:1 над „Виляновенсе“. Мунир ел Хадади и Сандро Рамирес вкараха общо 5 гола. „Хареса ми поведението им, головете и най-важното - публиката бе зад тях!“, обясни Енрике. Накрая треньорът дори отказа да пусне Луис Суарес или Неймар като смяна, защото мачът бе решен. Щабът на „Барса“ куриозно реши да доиграе двубоя с 10 души.