На 19 юли 2019 да почерпят

Президентът Радев: За някои е важно да спечелят те, пък ако ще, да загуби цял народ

Токов удар причинил срива на БТВ

БТВ спря за половин час

5G мрежите спъват подслушването на престъпници Европол се жалва, че няма ресурс за битка при новите телекомуникационни системи

Урсула фон дер Лайен заяви, че Европейският съюз не иска твърд Брекзит

Три от три за Хубчев, „Левски“ продължава напред в Европа

Над 100 безплатни културни събития Йорданка Фандъкова представи лятната арт програма на София

Кръводаряване в деня на Левски

Обвинената за подкуп бивша шефка на ТЕЛК-Ловеч е на свобода срещу 3000 лева

Наесен поскъпват ваканциите, купени през туроператори Заради данъчна наредба фирмите фалират или се местят в чужбина

Вижте акцентите в броя на вестник „Труд“ в петък, 19 юли 2019

Отхвърлиха намаляване на ДДС върху лекарствата

Разследват мним архитект във Велико Търново 60-годишен строителен техник години наред се титулувал без да има ценз

Кадър на ДАНС поема военното разузнаване

Нов кошмар за „Левски“ в Ловеч

Ловеч отново причини кошмари на „Левски“ за купата на България – 3:0 след продължения в луд четвъртфинал.

За седми път „синият“ гранд гостува в този град в турнира, като никога не е печелил. За четвърти път „Левски“ се изправя срещу „Литекс“ на неговия терен в елиминации от един двубой и всеки път отпада!

А сценарият изглеждаше различен…

Гостите удариха греда в началото, а в 32-рата минута вкараха и гол – Владимир Гаджев го стори, но попадението бе отменено заради засада. Повторенията показаха – такава няма.

Грешките на съдийската бригада с главен герой Таско Тасков станаха доста до края.

В 62-рата минута Елтон от „Литекс“ бе изгонен с директен червен картон, като това май бе единственото ключово решение в двубоя, което реферите не сбъркаха.

10 минути по-късно Данило Асприля от домакините бе съборен от Максимилиан Карнер, но дузпа не бе отсъдена. И пак изглеждаше, че арбитърът бърка.

И при 0:0 мачът отиде в продължения, диктуван от гостите с 11 срещу 10 футболисти. Линел Китамбала изпусна златен шанс с глава в добавеното време да прати победата в синьо.

Но в 102-рата минута Арсенио Нунеш вкара за отбора с човек по-малко след пас на играча на мача Асприля.

После пак колумбиецът проби мощно през центъра и изведе Кирил Десподов сам срещу вратаря, а младокът реализира – 2:0.

Пак Десподов довърши гранда с трети гол и огромната „синя“ агитка не вярваше на очите си. Люпко Петрович, завърнал се за четвърти път като треньор в Ловеч, триумфира бурно край тъчлинията. Настана и бой между левскари и полицаи.

„Литекс“ е на полуфинал, „Левски“ и тази година няма да се бори за трофея, който е печелил за последен път преди 7 г.