Фотофиниш реши победа в биатлона

Фотофиниш реши победа в състезанието по биатлон в австрийския курорт Хохфилцен - втори кръг от Световната купа. Женската щафета на Италия на 4 по 6 км ликува, след като изпревари с 0,2 секунди световните шампионки от Германия. На последен пост италианката Доротея Вирер пресече финала на сантиметри пред германската си съперничка Франциска Пройс. И двата отбора минаха трасето без наказателни обиколки.
Българките завършиха 19-и от общо 22 тима. Нашите бяха в състав Емилия Йорданова, Стефани Попова, Десислава Стоянова и Дафинка Коева. Квартетът използва 12 допълнителни патрона.

При мъжете успехът бе за Русия в щафетата 4 по 7,5 км. След олимпийските шампиони от Сочи 2014 завършиха норвежците с изоставане от 3,1 секунди. „Сборная“ използва 6 допълнителни патрона на рубежа, а на последния пост - на 900 метра от финала, Антон Шипулин изоставаше с 1,6 сек от Емил Хегле Свендсен. Руският биатлонист обаче успя да го изпревари и донесе успеха за своя тим.
Квартетът на Франция, воден от Симон Фуркад и лидера във временното класиране Мартен Фуркад, завърши на трето място - на 1:01,9 мин от победителите. „Петлите“ също минаха трасето без наказателни обиколка.

Отборът на България в състав Красимир Анев, Димитър Герджиков, Владимир Илиев и Михаил Клечеров приключи на 12-о място от общо 27 отбора. Националите
не направиха наказателни обиколки, използваха общо 8 допълнителни патрона и завършиха на 3:38.8 минути след победителя Русия. От нашите най-бърз по трасето бе Красимир Анев, като имаше пасив от 20,9 сек.
Третият старт за сезона е в края на седмицата е в Поклюка, Словения.