Фенове на “Юве” с пистолети на мач

Четирима запалянковци на “Ювентус” са арестувани от полицията, защото тръгнали за дербито срещу “Фиорентина” (3:1) с оръжие в колата. Задържаните са трима мъже и една жена. На бензиностанция те нападнали фенове на “виолетовите” и изпочупили автобуса им с камъни. Карабинерите пристигнали и открили в автомобила им два пистолета, бейзболна бухалка, две каски и големи ножове. Единият от хулиганите вече имал наложена забрана за посещение на спортни събития.

В последния мач от кръга в “калчото” на свой терен “Лацио” изпусна в последната минута победата срещу борещия се да не изпадне “Сампдория” - 1:1. Гостите бяха наредили четири поредни загуби и се спасиха от пета в 93-тата минута с изравнителен гол на босненеца Ервин Зуканович. Преди това Алесандро Матри бе извел римляните напред.
В същото време се разбра, че Марио Балотели е пред завръщане в игра за “Милан”. Бившият нападател на “Ливърпул” лекува контузия от септември.