"Барса" е на финал на световното клубно първенство с хеттрик на Луис Суарес

Барселона се класира за финала на Световното клубно първенство в Япония след победа с 3:0 над първенеца на Азия - Гуанджоу Евергранде.

От състава на испанците отсъстваха две от супер звездите Меси, който има проблеми с бъбреците, и Неймар, който страда от разтежение. В тяхно отсъствие Луис Суарес наниза без проблем три попадения в азиатската врата и се превърна в първия играч, който бележи хеттрик от създаването на турнира през 2000 г.

Той откри резултата в 39-ата минута, когато Ракитич шутира от 23 метра с прав удар, вратарят Шуай Ли изби пред себе си и позволи на Суарес да опъне мрежата при добавка.

В 50-та минута отново уругваецът прати топката във вратата на Гуанджоу след като овладя с гърди страхотен пас от Иниеста.

Суарес реализира хеттрика си от дузпа, свирена за нарушение срещу Мунир, 17 минути по-късно.

Битката за трофея е в неделя. Тогава Барселона най-вероятно ще може да разчита на Меси и Неймар.