Везенков с 5 точки и 13 минути игра при победа на "Барса" в дербито с "Реал"

Барселона победи като гост шампиона Реал (Мадрид) с 91:84 (25:23, 25:21, 24:14, 17:26) точки в дербито на 13-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Така вицешампионите записаха 12-и успех за сезона. Двубоят се игра пред 13149 зрители в испанската столица.

20-годишният българин Александър Везенков се появи като резерва през втората четвърт. Той записа 13:03 минути, в които се отличи с 5 точки и 2 борби.

Играчите на Барселона водеха през целия мач, а на почивката имаха преднина от 50:44 точки.

Най-резултатен за победителите беше Джъстин Долман със 17 точки, а Томас Саторански добави 16 точки. Серхио Родригес реализира 14 точки за домакините от Реал.

След победата Барселона се изкачи на второ място в класирането с 12 успеха и 1 поражение. Лидер е Валенсия с 13 поредни победи. Реал Мадрид е на трето място с 11-2.