Волейболистите почиват само ден по Нова година

Волейболните национали ще почиват само един ден около Нова година, като ще тренират дори и на 31-ви на обед. След това треньорът Пламен Константинов събира състезателите за две тренировки на 2 януари, а ден по-късно тимът лети за олимпийската квалификация в Берлин.

Националите загубиха първата контрола като гости на Сърбия - 1:3 (-22, 22, -25, -24) пред около 1000 зрители в белградската зала „Пионир“, втората завърши снощи. Константинов пусна титуляри Георги Братоев, Владимир Николов, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Теодор Тодоров, Николай Николов и либеро Теодор Салпаров. Във втория гейм селекционерът започна със смените, като даде почивка само на невъзстановените от травми Виктор Йосифов и Тодор Алексиев. И в състава на домакините играха предимно резервни волейболисти.

"Малко като че ли бяхме тежки след пътуването, не можахме да влезем физически в мача, но мисля, че се получи полезна контрола - коментира Константинов. - Изпробвахме повече може би вторите състави, може би във втория мач ще заложим повече евентуално на някакъв титулярен състав. Предполагам, че и сръбският отбор ще направи така.“
Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия наскоро бивш сръбски национал Деян Бърджович - баща на Алекса Бърджович, играл срещу нашите в понеделник.

Най-резултатен за българите със 17 точки бе диагоналът Николай Учиков, който в началото на втория гейм замени Николов. Посрещачът Пенчев игра цял мач и отбеляза 15 т., центърът Тодоров добави 13 т.

„Играхме равностойно във всички геймове, сърбите бяха по-концентрирани в решителните моменти и заслужено победиха“, каза Николов.