„Левски“ измъкна трудна, но важна победа на „Герена“

Италианец, воювал с кюрдите срещу ИДИЛ: Турската офанзива ще възроди Ислямска държава Турците унищожават бойците, които изстрадаха толкова много за света, казва Клаудио Локатели

Апатит наш насущний Съдържа се в костите и зъбите

Първанов: Отстъпили сме прекалено много на Македония

Испанският премиер отхвърли призива на лидера на Каталуния за диалог

Гришо загуби срещу Федерер – 4:6, 6:3, 1:6, 4:6

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби срещу Роджър Федерер в третия кръг на Аустрелиън Оупън. Дъжд отложи началото на мача с около 10 минути, докато се затвори покривът на „Род Лейвър Арина“.

Първият сет бе спечелен от швейцареца с 6:4.

Втория сет Григор надделя с 6:3.

Федерер спечели категорично третия сет с 6:1, повече усилия му трябваха в четвъртия – 6:4.

Победата е №300 за швейцареца в турнири от Големия шлем.

По време на мача Димитров имаше проблеми с лакътя, наложи се да получи и медицинска помощ.

Григор Димитров няма победа в четирите си досегашни сблъсъка с Маестрото, но преди две седмици в Бризбейн за първи път спечели сет и изглеждаше близо до мечтаната цел при поражението с 4:6, 7:6(4), 4:6.

Федерер спря именно в трети кръг на миналогодишния Australian Open и то след загуба от Андреас Сепи, когото беше победил в предишните им 10 двубоя. Димитров определено притежава ударите да спечели подобна битка, но на финала срещу Троицки в Сидни се видя, че все още изпитва известна несигурност в последната стъпка към големите победи.