„Левски“ събори румънци от „Титаник“

„Левски“ продължи да печели предсезонни контроли. Пред погледа на националния треньор Ивайло Петев „сините“ пречупиха румънския „Тимишоара“ с 2:1 на терена в спортния комплекс „Титаник“ в Анталия. Четвъртата поредна победа дойде след обрат, тъй като 11-ият в класирането на северната ни съседка поведе в 26-ата минута с гол на родения на карибския остров Кюрасао нападател Еверон Писас. За 180 секунди обаче „Левски“ изскочи напред в резултата с две бързи попадения на новопривлечени футболисти. В 30-ата мин ганайското крило Франсис Нар изравни след асистенция на друг от попълненията - Мехди Бурабия. В 33-ата румънският защитник Сърджан Лукин наказа сънародниците си, като довкара топката в мрежата след удар на Божидар Краев за 2:1.

„Сините“ играха в състав: Йоргачевич (Шейтанов) - С. Александров, Ал. Александров, Лукин, Минев (Орачев) - Костадинов, Бедоя - Прохазка, Нар (Нгом), Краев - Бурабия (Р. Цонев). Заради контузии треньорът Стойчо Стоев трябваше да се лиши от австрийския защитник Максимилиан Карнер и холандския халф Джереми де Ноойер. Последното ново попълнение Джъстин Менголо не влезе в игра, тъй като е по-назад в подготовката и трябва да настигне съотборниците си.

Дотук „Левски“ има четири победи от четири контроли - 6:0 над „Свиленград“, 2:0 над казахстанския „Тобол“, 3:2 над украинския „Александрия“ и сега 2:1 над „Поли“ (Тимишоара). Предстоят проверки срещу с румънския „Виторул“, чешкия „Бърно“, словенския „Домжале“ и словашкия „Спартак“ (Миява).