Седма победа поред за Дерменджиев

„Лудогорец“ постигна седма поредна победа в „А“ група - 2:0 с „Локомотив“ (Пд) в Разград. Треньорът Георги Дерменджиев започна след завръщането си с 0:0 у дома с „Пирин“, а после настана успешната серия.

В 20-ата минута Александър Тунчев от „черно-белите“ вкара отблизо, но съдията Ивайло Стоянов отмени гола, тъй като малко по-рано Мартин Райнов игра с ръка. А в 22-рата Марселиньо от разградския тим откри резултата. Бразилецът с български паспорт финтира бранители и с техничен удар прати топката в мрежата.

Нататък „Локо“ изпусна при две изгодни ситуации, докато в 43-тата минута Козмин Моци удвои резултата от воле след центриране от ъглов удар.

След почивката пловдивският отбор не се даде и дори два пъти улучи греди (Димитър Велковски и Емил Гъргоров), което стори веднъж и домакинът (Светослав Дяков). Така треньорът Илиан Илиев започна със загуба в „Локомотив“.