Двойна радост за Попето в Москва

В четвъртък Ивелин Попов стана баща за втори път, след като съпругата му Елена Паришева роди момиченцето Емма. В събота футболната звезда преживя още една радост, макар изстрадана. Неговият отбор „Спартак“ (Москва) пречупи „Амкар“ (Перм) с 2:1, след като губеше с 0:1 до 82-рата мин. Играч №1 на миналата година у нас бе сменен в 65-ата минута. Секунди по-рано играта напусна и един от двамата българи в състава на гостите - ветеранът Георги Пеев, а Петър Занев остана на терена до края. Техният отбор „Амкар“ няма успех в Москва от 14 мача.

Колосът „Спартак“, който през лятото взе Попето от „Кубан“, се представя неубедително, но победата го качи на трето място в класирането с мач повече от останалите конкуренти за челото. „Амкар“ заема 10-а позиция. Лидер е ЦСКА (Москва) с три точки повече от сензацията „Ростов“ и 7 точки пред „Спартак“.