Японка спря Пиронкова в двучасова драма на крачка от финала

Цветана Пиронкова загуби полуфинала на силния турнир в Сан Антонио от Мисаки Дой с 4-6 6-2 4-6. Първата ни ракета не успя да надвие Дой, като направи много грешки и показа неувереност в ключови моменти.

В първите минути на двубоя Пиронкова беше много мотивирана и поведе с 2-0 гейма, но в третия гейм Дой върна пробива и с отличния си форхенд се наложи в разиграванията. Поставената 50 места пред Цвети японка направи още един пробив и това й бе достатъчно за затварянето на първия сет.

Във втората част на играта Пиронкова започна да се връща в мача. Съперничката й започна да прави много грешки при сервиз и нашенката се възползва от това като затвори сета с 6-2 гейма.

В третия сет поставената под номер 93 Пиронкова започна доста неуверено. Дой набързо дръпна с 0-3, но пловдивчанката не се отказа и доведе резултата до 4-5. Японката затвори двубоя с втория си мачбол.

Мачът продължи 2 часа и 15 минути като бяха направени 12 пробива.