Божинов спаси Бандата от резил

Валери Божинов продължава да носи „Партизан“ на гърба си. Нападателят реализира 13-ия си гол от началото на сезона, който се оказа и победен за крайното 2:1 при визитата на “Чукарички“. По този начин „гробарите“ запазиха втората си позиция, която представлява апетит за преследвачите „Борац“ (Чачак) и „Раднички“ (Ниш).

Освен, че донесе успеха за столичани, нападателят успя да поправи и грешката на своя сънародник Иван Бандаловски. Бранителят си заби автогол още в 1-ата минута, с който домакините поведоха в резултата.

Миладин Стеванович успя да изравни в 49-ата минута, а Валери бе точен в 66-ата за крайното 2:1 след удар от границата на вратарското поле.

Убедителен лидер в Сърбия продължава да бъде “Цървена звезда“ със 74 точки. Божинов и Бандата са втори с 45, а третият „Борац“ е с 44.