Прекършихме и Македония в Скопие - 2:0

Снимка: Спортал

България победи Македония с 2:0 в приятелски мач, игран в в Скопие.

Резултата откри Димитър Рангелов в 66-ата минута, а в 87-ата минута Тонев удвои, завършвайки великолепна атака с едно докосване. Селекционерът Ивайло Петев беше направил няколко промени след победата над Португалия.

В 10-ата минута, след удар на Ибраими от границата на наказателното поле, вратарят Митрев направи грешка, като топката мина между краката му, но сменилият героя Стоянов на вратата, веднага поправи фаталната грешка. В 41-ата минута след пас на Марселиньо Рангелов проби и стреля от 8 метра, но стражът на Македония Димитревски изби с крак.

Малко след началото на второто полувреме, между двама играчи от противниковия отбор Рангелов изведе Ивелин Попов пред вратата на Димитревски, но нападателят потърси пас, който се оказа неуспешен, вместо да стреля. В 62-ата минута при контраката на Македония, Горан Пандев подаде към резервата Алими. Той стреля, но Митрев спаси. Четири минути по-късно, Страхил Попов центрира отляво към Ивелин Попов, който подаде на навлизащия от задни позиции Рангелов, който прати топката с глава в обратния ъгъл на македонския страж.

В 87-ата минута "лъвовете" реализираха второ попадение, като лесно преодоляха противниковата защита в стил "тити-кака". Делев подаде към Попов, който с едно докосване изведе в коридор Чочев. Халфът веднага пусна по земя към Александър Тонев, който вкара в празната врата - 2:0 за България.

МАКЕДОНИЯ: Столе Димитриевски, Стефан Ристовски, Леонард Жута, Кире Ристевски, Ванче Шиков, Никола Глигоров, Остоя Степановски (60-Алими), Иван Тричковски, Горан Пандев, Агим Ибрахими (76-Несторовски), Асис Янович (60-Костовски)

БЪЛГАРИЯ: Божидар Митрев, Васил Божиков, Георги Терзиев, Николай Бодуров, Страхил Попов, Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Михаил Александров, Марселиньо (77-Спас Делев), Ивелин Попов, Димитър Рангелов (84-Александър Тонев)

СЪДИЯ: Йорги Енеа (Албания)