„Хасково“ лидер след редовния сезон при баскетболистките

Баскетболистките на „Хасково 2012“ победиха като домакин „Монтана 2003“ с 88:68 в двубой от последния кръг на редовния сезон на първенството. Така отборът, воден от Елена Станкова, оглави класирането и в елиминациите за титлата ще има домакинско предимство. За „Монтана 2003“ това бе първа загуба през годината.
Гостенките водеха с 40:38 на почивката, но в третата част домакините убиха интригата с 31:17, а спечелиха и последната четвърт с 11:11, с което и мача. Най-резултатна за победителките бе Доминик Моузли с 25 точки, а Лиа Галдейра добави 21.

„Хасково 2012“ и „Монтана 2003“ ще играят директно на полуфиналите. Двата четвъртфинала в плейофите противопоставят шампиона „Дунав 8806“ срещу „Септември 97“ и „Нефтохимик 2010“ - „Берое“. Отборите от Русе и Бургас ще имат домакинско предимство. Сериите ще са до две победи от 3 мача. Първите срещи са на 4 април.