Цветанов пред Жени ГЕРБ: Нека спорим за политики и да не използваме лични нападки

Президентът на Иран: Готови сме с “очаквани и неочаквани реакции”, ако САЩ се оттеглят от ядрената сделка

Скандалният бестселър за Доналд Тръмп е тук Книгата „Огън и ярост. Белият дом на Тръмп отвътре” с българско издание

Таско Ерменков: Да търсим онова, което ни обединява

Адвокат Ирен Савова: Парите за подкупа на Десислава Иванчева са осигурени преди да бъдат поискани от нея

Колекция от звезди в „Хотел Артемис“ Джеф Голдбулм и Джоди Фостър се събират със София Бутела

Шест вторични труса са регистрирани в района на силното земетресение край Халкидики

Магнитната буря, започнала на 20 април, е най-силната за годината

Пламен Георгиев: Всичко при ареста на кмета на „Младост” Десислава Иванчева е свършено както трябва

„Байерн“ смени скоростта, мина на икономичен режим

Немският шампион „Байерн“ (Мюнхен) надделя над „Бенфика“ с 1:0 в първи двубой от 1/4-финалния сблъсък между двата тима. Единственото попадение в срещата на „Алианц Арена“ реализира чилиецът Артуро Видал. Това бе и трета поредна минимална победа с такъв резултат за тима на Пеп Гуардиола за последните 2 седмици след тези над „Кьолн“ и „Айнтрахт“ (Франкфурт) в Бундеслигата.

Баварците поведоха с „гол от съблекалнята“ – още във втората минута Видал засече с глава центриране на Хуан Бернат за 1:0. Домакинският натиск продължи до средата на първата част, когато на свой ред „орлите“ започнаха да атакуват. Именно Видал запази вратата на Мануел Нойер суха в 22-рата минута, като изби топката пред голлинията след отлична контраатака на гостите.

След почивката възпитаниците на Ренато Санчес дадоха всичко от себе си, за да стигнат до така ценния гол на чужд терен, но това така и не се случи.

“В четвъртфиналите по-важният мач винаги е реваншът, който ще изиграем в Лисабон – обясни Гуардиола. – Всичко зависи от това как ще се представим в Португалия. Можеше да загубим този мач. Гледах много срещи на „Бенфика“ в последните дни – те са много силни и винаги опитват да вземат втората топка.”