Дербито на шейховете не излъчи победител, Реал се издъни в Германия

Тази вечер се изиграха другите два мача от четвъртфиналите на Шампионската лига.

В мултимилионното дерби между ПСЖ и Манчестър Сити нямаше победител, като двата отбора завършиха с резултат 2:2. Голове за парижани вкараха Златан Ибрахимович (41') и Адриен Рабио (59'). За гостите се разписаха Де Брюин (38') и Фернандиньо (72'). Мачът бе изпълнен с грешки, като някои от головете се случиха поради грешки в защита и на двата отбора. Мачът беше сравнително равностоен, но все пак ПСЖ може да съжалява повече за пропуснатата победа, тъй като в началото на мача Ибрахимович пропусна дузпа.

В другия мач, фаворитът за титлата "Реал" (Мадрид) загуби от Волфсбург с 2:0. "Вълците" шокираха Кристиано Роналдо и компания с голове на Родригес в 18-ата минута след дузпа и Максимилиан Арнолд в 25-ата. Началото на двубоя беше интересно - още във втората минута Роналдо се разписа, но голът му бе отменен, заради почти незабележима засада.