Реваншите ще определят полуфиналистите в Лига Европа, Клоп се извинява след Дортмунд.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп реши, че трябва да се извини на феновете на отбора за равенството с бившия му клуб Борусия Дортмунд. Двата тима завършиха 1:1 на "Сигнал Идуна Парк" в първи четвъртфинал за Лига Европа.

Германецът познава до последния детайл тактиката на бившия си отбор и затова прие като своя лична грешка изравнителното попадение на Матс Хумелс. И реши, че трябва да се извини на феновете на мърсисайдци за това.

Отборът на Севиля демонстрира за пореден път, че стане ли дума за Лига Европа, рядко някой може да им се опре. Тимът на Унай Емери постигна победа с 2:1 над Атлетик в Билбао в испанското дерби на четвъртфиналите в турнира и по този начин се приближи максимално близо до място в полуфиналите и продължаване на защитата на трофея.

Атлетик Билбао 1:2 Севиля

Борусия Дортмунд 1:1 Ливърпул

Брага 1:2 Шахтьор Донецк

Виляреал 2:1 Спарта Прага