ЦСКА най-накрая вкара и от корнер

Ако някой се е чудил как ЦСКА още не е вкарал гол през този сезон, то получи отговор на стадиона в Гоце Делчев. Поредната "червена" победа над "Беласица" (4:2) бе маркирана с попадение директно от корнер. Николай Цветков със звучния прякор Демона центрира, няколко футболисти се разминаха с топката, която мина между краката на вратаря Василев. Малко по-късно футболистът удвои резултата с много красиво попадение с далечен удар.

Завърналият се на вратата Стоян Колев спаси няколко ситуации преди почивката. Но бе принуден да капитулира при дузпа на Владимир Кабранов в 55-ата минута. Досега ЦСКА е получил само три попадения, които не са от бялата точка или автоголове през сезона.

Демона Цветков обаче не бе казал последната си дума. Четири минути след гола на петричани халфът оформи своя хеттрик. А карето от попадения стана факт благодарение на Александър Александров. Головата разлика на ЦСКА само в шампионата е 112:7.

Треньорът на "червените" Христо Янев даде почивка на няколко титуляри - капитанът Борис Галчев, вратарят Анатоли Господинов, Самир Аясс, Станислав Маламов и Преслав Йорданов.

В същото време НАП обяви нов търг за емблемата на ЦСКА. Срокът е до 25 април, а цената 2 576 252 лева. Ако някой иска да наддава, трябва да внесе до петък депозит в размер на 515 250,40 лв. Най-вероятно отново няма да има желаещ. Миналата година имаше няколко търга за емблемата на ЦСКА, като началната цена бе малко над 3,6 милиона лева.