Министър Нено Димов: Няма критични язовири в страната Източват 10 млн. кубика от „Искър“, събраха тон боклук от „Огоста”

Най-строгият рефер свири дербито

Затворник по време на отпуска набил и ограбил сливенец

Постоянен арест за Йордан Исаев, който рани полицайка с бомба на мач Разказал за случилото се на майка си и на приятелката си, но нито една от тях не се обадила в полицията

Столичната община ще проведе пилотен проект за скринингово флуорографско изследване на дихателната система

Сълзи от щастие и среден пръст за „Юве“

Премиерът Бойко Борисов ще участва в Съвета за сътрудничество на високо равнище между, България, Румъния, Сърбия и Гърция

Премиерът Бойко Борисов ще участва в Срещата на върха на ПСЮИЕ

Лек автомобил се блъсна във военен камион на магистрала “Тракия”, няма пострадали

Засипаха с критики проектите за разделяне на три на Закона за движение по пътищата

Настаниха в общинско жилище бедстваща самотна майка с две деца Едното от момчетата е в инвалидна количка и майката изминаваше по 4 км пеша, за да го води на училище

Министър-председателят на Армения подаде оставка

Британски финансов експерт съди Фейсбук за фалшиви реклами от негово име

Иновативни идеи със сериозен потенциал на пролетния бургаски Хакатон

Обраха турист в резерват “Мадара”

Роналдо приспа “вълците”, “Сити” спечели битката на шейховете

Тази вечер се изиграха мачовете-реванши от четвъртфиналната фаза на Шампионска лига.

“Реал” (Мадрид) победи “Волфсбург” с 3:0, като Кристиано Роналдо отбеляза и трите попадения в мача. В другия двубой “Манчестър Сити” надви ПСЖ с минималното 1:0, с гол на Кевин де Брюйн в 76-ата минута.

На “Бернабеу” играта започна с минута мълчание в памет на починалия по-рано през деня бивш играч на “белия балет” Педро де Фелипе, който си отиде на 72 години. Играчите на Зидан показа надмощие още в първите минути с яростни атаки срещу стража на гостите Беналио. След четвърт час защитата на “вълците” не издържа. В 16-ата минута след подаване на Карвахал, Роналдо откри резултата. Секунди по-късно, мегазвездата отново изригна с втори гол след корнер.

Домакините продължиха похода си към полуфинала с продължителни атаки, като Бензема на няколко пъти имаше шанс да увеличи аванса на отбора си. В 37-ата минута Бруно Енрике от “Волфсбург” не успя да се разпише, след като се засуети в наказателното поле и Серхио Рамос се справи с опасността.

Второто полувреме беше отново под контрола на “кралския” тим. В 77-ата минута Кристиано Роналдо прати отбора си на полуфинал, след като отбеляза за трети път тази вечер.

В другия мач “Манчестър Сити” за първи път си осигури място в следващата фаза на турнира с общ резултат от 3:2. В герои за “гражданите” се превърнаха вратарят Джо Харт, който спаси чисти попадения на ПСЖ и Кевин де Брюйн, който отбеляза единствения гол в мача.

Мачът беше сравнително равностоен. В първите минути “Сити” натискаха посредством бързите Агуеро и Навас. С напредването на играта обаче, французите се посъвзеха и взеха инициативата. В 29-ата минута, след фал в наказателното поле, Агуеро изпълни наказателен удар, но пропусна.

В началото на втората част, парижани изпробваха рефлексите на Джо Харт, след удари на Златан Ибрахимович и компания. В 54-ата минута те вкараха гол, но той беше отменен заради засада. Четвърт час преди края Кевин де Бройне, който се разписа и в първия мач, получи топката пред наказателното поле и с изключително прецизен удар разстреля стажа на гостите Трап.

В следващата фаза двата отбора очакват победителите от двубоите “Атлектико” – “Барселона” и “Бенфика” – “Байерн”.