Ван Гаал дразни и се излага с „Уембли“

Какво пише Луис ван Гаал цял мач? Отговорът - домашните на Маркъс Рашфорд.

Този виц обикаля света вече два месеца. А 18-годишният Рашфорд не спира да предотвратява уволнението на холандския треньор на „Манчестър Юнайтед“. Хлапето вкара фамозен гол и в преиграването от четвъртфиналите за купата на Англия - 2:1 над „Уест Хем“. То означава, че „Юнайтед“ отива на „Уембли“ за мач с „Евертън“. А стадион „Ъптън Парк“ видя последния мач от най-стария турнир. От следващия сезон „Уест Хем“ се мести на националната арена в Лондон срещу наем от 2,5 милиона лири годишно, докато бъде направена новата арена.

Липсата на атракция в играта на „Манчестър Юнайтед“ бе демонстрирана отново. За 22-ри път „червените дяволи“ се оттеглят на почивка при резултат 0:0 този сезон.

„Искам да спечеля трофей и в Англия - отсече треньорът. - Правил съм го навсякъде, ще го направя и тук. Аз не съм важен. Важни са клубът, феновете и играчите. Отборът ми показа борбен дух. Наеха ме, защото съм победител.“

Ван Гаал откри Рашфорд, който има вече 6 гола в 11 мача. А накрая бе сменен от Уейн Руни, който игра за първи път след контузия, но само за няколко минути.

„Впечатляващо е как Рашфорд не показва нерви при всичкото внимание към него - завърши Ван Гаал. - Когато го критикувам, винаги ме слуша. Вкара страхотен гол. Дори аз извиках от пейката „Стреляй!“ и той стреля.“

Накрая Луис ван Гаал раздразни репортерите, които му зададоха въпроса за спомените му от „Уембли“. „Да, играл съм там с националния тим на Холандия през 2001-ва - каза треньорът. - Какъв беше резултатът? Вие би трябвало да помните.“

И се изложи. Холандия победи Англия с 2:0, но... на "Ъптън Парк".