Калоян Паргов: Гражданите от “Малашевци” поискаха да закрием битака

Зоран Заев: Македония и Гърция ще намерят достойно решение на спора за името

Александър Симов: Оставката на Теменужка Петкова може да се окаже калкулирана

Дженифър Лорънс работи по документална поредица за сексуалния тормоз

Борисов открива инвестиционен форум на ЕБВР за Западните Балкани в Лондон

Два тира са катастрофирали на „Тракия“, няма сериозно пострадали

Благоевград посрещна над 500 плувци и техните семейства за II Международен турнир „Пирин- Благоевград“

Джулиана Гани пръска сексапил сред природата

Боксът засега с една виза за Рио

Родният бокс засега остава само с една олимпийска квота за игрите в Рио. Европейският шампион Даниел Асенов-Тайсъна (52 кг) пропиля шанса да спечели виза, след като на квалификационния турнир в Самсун (Турция) падна от ирландеца Ървайн с 0:3 съдийски гласа. Само първите трима във всяка категория си осигуряват участие на престижния форум през август. На полуфинала 18-годишният талант загуби от Мохамед Али (Англия), който взе реванш за поражението си на първенството на континента в Самоков през миналата година. Тайсъна явно не успя да превъзмогне разочарованието и да демонстрира най-добрия си бокс.
Така Асенов и останалите ни национали ще трябва да минат през ситото на световните квалификации, едната от които е през май в София.

Единствената квота в Самсун спечели световната шампионка Станимира Петрова, която до финала бе безапелационна в кат. до 51 кг. В неделя тя ще се бие за титлата срещу златната медалистка от олимпиадата Лондон 2012 Никол Адамс (Великобритания). Двете имаха няколко спаринга по време на лагера на нашите в Англия, а нашето момиче демонстрира явно превъзходство. Заради силните си изяви на ринга и двете са избрани за посланички на женския бокс по света от Международната федерация (АИБА).