Бой, палки и газ на сръбското дерби

Нищо ново под слънцето - сръбското дерби "Цървена звезда" - "Партизан" (1:1) стана арена на ръкопашни схватки. По време на почивката навиячите на домакините влязоха в зловещ бой с полицията. Облечени като костенурки нинджа, органите на реда отблъскваха атаките с щитове и палки, използваха и сълзотворен газ.

Иван Бандаловски започна като титуляр за "Партизан", а Валери Божинов влезе резерва в 70-ата минута. Нападателят бе остро критикуван от треньора си Иван Томич за наднормено тегло след мача.

Качеството на игра не бе високо, но драмата бе от класа. В 85-ата минута Сикимич хвърли "Мала Маракана" в екстаз с гол за "Звезда". Дълбоко в добавеното време Евертон изравни, свали си фланелката и бе изгонен.