„Лестър“ показа шампионски дух в трилър с „Уест Хем“

Лидерът във Висшата лига „Лестър“ избегна загуба у дома от „Уест Хем“ в последната секунда при равенството 2:2 след късен гол от дузпа на Леандро Уйоа.

Двубоят от 34-тия кръг бе белязан от куп драматични моменти, обрати и червен картон.

Голямата звезда на „сините“ Джеймс Варди реализира първото попадение в срещата в 18-ата минута. Мълниеносната атака, продължила едва 13 секунди, започна от стража Каспър Шмайхел и премина през Рияд Марез, за да бъде завършена по подобаващ начин от английския национал.

Голмайсторът бе замесен и в най-дискусионния момент в 56-ата минута, когато реферът Джонатан Мос видя симулация в наказателното поле на „чуковете“ и вместо дузпа вдигна втори жълт картон на нападателя.

В заключителните шест минути на двубоя дойде и същинската драма. Първо Анди Керъл изравни от дузпа в 84-тата минута. Голът във вратата на „лисиците“ бе първи от над 480 игрови минути.

Две минути по-късно „Уест Хем“ осъществи пълен обрат след страхотно изпълнение на Арън Кресуел.

В 90-ата минута съдията подмина видимо нарушение в наказателното поле на гостите, за да дойде 94-тата минута, когато Мос все пак посочи бялата точки в полза на „Лестър“, а Уйоа реализира наказателния удар. Равенството прекъсна серията от пет поредни победи на домакините, но въпреки това те имат 8 точки аванс пред „Тотнъм“. „Шпорите“ гостуват тази вечер на негостоприемния стадион на „Стоук Сити“ - „Британия“, в последен мач от кръга.

В същото време прероденият „Ливърпул“ продължи с победната си серия, след като надви „Борнемут“ като гост с 2:1. Мениджърът на „мърсисайдци“ Юрген Клоп направи цели 10 промени в стартовия състав в сравнение със срещата с „Борусия“ (Дортмунд) от Лига Европа през седмицата.

Роберто Фирмино и Даниел Стъридж изковаха успеха на „червените“, а Джошуа Кинг бе точен за домакините.

Ден по-рано настоящият шампион „Челси“ падна тежко у дома от „Манчестър Сити“ с 0:3.