Бързоходката ни Радосвета стана 5-та в Гърция

Студентката от Шуменския универскитет "Еп.Константин Преславски" Радосвета Симеонова и безапелационна републиканска шампионка по спортно ходене у нас, стана пета по резултат на Балканиадата в Гърция.

Бързоходката ни измина 20 км. за време 1:52. Първа в индивидуалното класиране е гъркинята Панайота Цинопулу с 1:38.

Радосвета е доволна от постижението, въпреки че не е в тройката. Тя подобрява с близо 4 минути постижението си от националния шампионат в Поморие, който се състоя в началото на месец април. Отборно страната ни също се нарежда на пето място.

Гръцкият град Флорина посрещнал българските състезатели скороходци с високи температури. Стартът в събота към 18 часа бил даден при 25 градуса. По-късно температурата паднала, доста километри останали зад гърба на състезателите и минали трасето лесно.

В понеделник Радосвета вече си беше в Шумен и за следобяд беше планирала първата си тренировка.

Както "Труд" писа, бързото момиче, освен със спорт, заляга и над книгите. Учи две специалности в университета, преподава и немски на ученици в СОУ"Сава Доброплодни".