„Ливърпул“ мечтае за нов фантастичен обрат

Само седмица след инфарктния успех срещу „Борусия“ (Дортмунд) в Лига Европа с 4:3 „Ливърпул“ се размечта за нов спиращ дъха обрат. Този път „червените“ кроят далеч по-впечатляващ план - да влязат в топ 4. След разгромния успех срещу градския съперник „Евертън“ с 4:0 възпитаниците на Юрген Клоп се доближиха на 6 точки от четвъртото място. Програмата на тима от „Анфийлд“ до края на сезона е сравнително лека - „Нюкасъл“, „Суонзи“, „Уотфорд“, „Челси“ и „Уест Бромич“.
Иначе звучният успех над „карамелите“ бе засенчен от тежката травма на Дивок Ориги. Белгийският национал бе зверски сритан от Рамиро Мори в 50-ата минута, за което играчът на „сините“ бе изгонен с директен червен картон. Именно Ориги откри резултата на „Анфийлд“, а Мамаду Сако удвои преди почивката. През втората част Даниел Стъридж и Филипе Коутиньо довършиха „карамелите“ за крайното 4:0.
В същото време „Манчестър Юнайтед“ надви с 2:0 „Кристъл Палас“. Дилейни си заби нелеп автогол в 4-тата минута, а Матео Дармиан се отчете с първи гол за „червените дяволи“.